Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Poleć nas innym
Ochroniarz – obroni, pomoże, uratuje. Dzisiaj Dzień Pracownika Ochrony.
(2016-08-22)
Pracownik ochrony to często niedoceniany i postrzegany stereotypowo zawód. A tak naprawdę praca ta jest bardzo odpowiedzialna, bywa stresująca, a niejednokrotnie i niebezpieczna. Na barkach ochroniarza spoczywa czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem oraz zapobieganie różnego typu przestępstwom.
 
 
Zapraszamy do obejrzenia filmu na temat pracy w branży ochroniarskiej: 
 
film.png
 
 
Współczesny ochroniarz
Spotykamy ich już nie tylko na terenie dużych przedsiębiorstw, wielkopowierzchniowych sklepów czy w bankach. Pracowników ochrony obecnie zatrudniają już nawet niewiele sklepy, punkty usługowe oraz inne miejsca, w których potrzebna jest osoba pilnująca porządku. W dzisiejszych czasach pracownicy ochrony to osoby w różnym wieku, ubrane w jednolite, eleganckie mundury. W tym zawodzie coraz częściej spotykamy również kobiety, które radzą sobie tak samo dobrze, jak mężczyźni.
 
Współczesny ochroniarz to nie tylko osoba o reprezentacyjnym wyglądzie i dobrej sprawności  fizycznej. Bardzo często ochroniarze znają języki obce, służą radą i pomocą. Przechodzą szereg szkoleń i uczestniczą w zajęciach, które mają na celu rozwijanie ich umiejętności – nie tylko fizycznych. W zawodzie ochroniarza potrzebna jest również spostrzegawczość, krótki czas reakcji i zdolność prawidłowej oceny danej sytuacji. Bardzo ważna jest również umiejętność udzielania pierwszej pomocy.

W kryzysowych sytuacjach
Warto pamiętać, że w licznych niebezpiecznych czy kryzysowych sytuacjach to właśnie pracownik ochrony jest pierwszy na miejscu zdarzenia – znacznie szybciej, niż wezwana straż miejska czy policja. W mediach niejednokrotnie słyszy się o akcjach ratunkowych i szybkiej reakcji ochroniarzy w sytuacjach zagrażających życiu. Przykładem może być incydent na dworcu PKP w Lublinie, kiedy to pracownicy ochrony Impel Security Polska znaleźli w poczekali dworca mężczyznę bez oznak życia. Natychmiastowa reanimacja pozwoliła na przywrócenie czynności życiowych jeszcze przed przyjazdem karetki. Jak powiedział Tomasz Lebiocki, Dyrektor Oddziału Lublin w Impel Security Polska: „Panowie zachowali się zgodnie ze standardami i udowodnili, że w pracy ochroniarza ważne są szybka ocena sytuacji i natychmiastowa reakcja”.

Dzień Pracownika Ochrony
Podobnie, jak wiele innych profesji również ochroniarze mają swój dzień – Dzień Pracownika Ochrony. Przypada on 22 sierpnia. Jest to symboliczna data, ponieważ właśnie tego dnia w 1997 uchwalono ustawę o ochronie osób i mienia. Przepisy te regulują pracę każdego pracownika, agencji ochrony osób i mienia, jak również całej branży ochroniarskiej. Szacuje się, że branża ochrony osób i mienia liczy obecnie w Polsce około 300 tysięcy pracowników. Tak ogromna liczba osób z pewnością zasługuje na swój dzień raz do roku, a także szacunek każdego dnia.
 
pracownik ochrony_Impel Security Polska.jpg
 (fot. Impel)
 
 
impel.png
 
 
Impel to największa w Polsce grupa firm specjalizujących się w outsourcingu usług dla instytucji i przedsiębiorstw. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie we współpracy z wymagającymi klientami, których obsługuje w całym kraju poprzez sieć 44 oddziałów. Impel oferuje kompleksowe rozwiązania, a nie tylko pojedyncze usługi, optymalizujące obszary organizacji pracy, doboru technologii oraz zarządzania personelem. Grupa oferuje największą na rynku polskim liczbę usług dla biznesu  w następujących jednostkach biznesowych:

-    Obsługa nieruchomości: usługi porządkowo-czystościowe, catering, wynajem i serwis odzieży/pościeli, zarządzanie nieruchomościami, serwis techniczny obiektu, remont/inwestycje, dostawa produktów BHP, dostawa produktów utrzymania czystości, pralnictwo, outsourcing personelu medycznego.

-    Zapewnianie bezpieczeństwa: fizyczna ochrona mienia, monitoring i techniczne systemy zabezpieczeń, cash handling.

-   Obsługa procesów biznesowych: usługi kadrowo-płacowe, usługi księgowe, doradztwo podatkowe, doradztwo procesowe, praca tymczasowa, usługi teleinformatyczne, ubezpieczenia.

Grupa Impel obsługuje 6,5 tys. klientów na terenie całego kraju. Zarządza pracą 55 tys. osób.

W filozofię działania Grupy Impel wpisane jest wspieranie przedsięwzięć społecznych, kulturalnych i sportowych oraz troska o osoby potrzebujące pomocy. Grupa wraz z Fundacją „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” i zespołem lekarskim Akademii Medycznej we Wrocławiu wsparła budowę nowej siedziby Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej - „Przylądek Nadziei”.


Kontakt:
Impel SA
Katarzyna Marszałek +48 510 012 733 k.marszalek@impel.pl