Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Poleć nas innym
Najnowocześniejsze metody zabezpieczania obiektów
(2014-03-07)

 

shutterstock_107550848m.jpg

Zabezpieczenie przed włamaniem rozległych obiektów, takich jak lotniska, stacje paliw lub obiekty wojskowe, ale również duże domy, wymaga zastosowania najnowocześniejszych technologii. Żyjemy w czasach, w których kraty w oknach powoli odchodzą już do lamusa. Inwestując duże pieniądze w piękny dom, powinniśmy pewną kwotę przeznaczyć również na jego zabezpieczenie. Nikt nie chciałby bowiem, aby został on splądrowany podczas nieobecności domowników.

Czy warto inwestować w ochronę?

Zdecydowanie tak. Mimo że liczba kradzieży z włamaniem systematycznie obniża się, to w chwili obecnej nadal jest zatrważająca. W 2013 roku odnotowano blisko 118 tysięcy tego typu przestępstw. Są to jednak statystyki zdarzeń, które zostały wykryte – liczba wszczętych postępowań jest dużo większa. (źródło: statystyka.policja.pl/st/ogolne-statystyki/47682,Postepowania-wszczete-przestepstwa-stwierdzone-i-wykrywalnosc-w-latach-1999-2013.html). Poza tym w budowanie domów inwestujemy coraz większe pieniądze: często zdarza się, że przeznaczamy na ten cel oszczędności całego życia. Warto więc zadbać o odpowiednie zabezpieczenie domu przed złodziejami. Jak możemy tego dokonać?

Zainstaluj czujniki
Jest to jeden z najpopularniejszych sposobów na zabezpieczanie obiektów mieszkalnych przed włamaniem. Ich zasada działania może być bardzo zróżnicowana. Spotyka się czujniki reagujące na tłuczoną szybę, wibracje spowodowane wierceniem lub cięciem, a także czujniki reagujące na podwyższoną ciepłotę ciała człowieka. Zainstalowane w odpowiednich miejscach urządzenia doskonale radzą sobie z alarmowaniem właścicieli domów o każdej próbie siłowego wtargnięcia do obiektu. Miejsca instalacji czujników powinny być natomiast skonsultowane z fachowcem, co znacznie zredukuje tzw. „fałszywe alarmy”, wywołane przez samych domowników.

Zainwestuj w lepsze zamki
Mimo, że „kunszt” i umiejętności włamywaczy stale zwiększają się, to obecnie bardzo wielu z nich nadal próbuje dostać się do pomieszczenia przez drzwi. Dlatego solidne i mocne drzwi antywłamaniowe to podstawa zabezpieczenia budynku przed włamaniem. Równie ważny jest odpowiednio skomplikowany zamek. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się elektroniczne zamki szyfrowe, oferowane m.in. przez firmę ATLine. Pamiętajmy o tym, że wybierając taki zamek, powinniśmy zwrócić uwagę na jego parametry wytrzymałościowe – niektóre urządzenia są bowiem przeznaczone tylko i wyłącznie do stosowania wewnątrz budynku. Warto także spytać specjalistę o możliwość zamontowania zwór elektromagnetycznych, czyli małych urządzeń, które pod wpływem napięcia nabierają właściwości magnetycznych i potrafią przeciwstawić się sile dochodzącej nawet do 500 kg.