Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Poleć nas innym
UWAGA - zmiany w prawie! Obowiązkowe szkolenia dla osób przewożących wartości pieniężne
(2013-11-14)
UWAGA - zmiany w prawie! Już od 19 stycznia 2014 na mocy nowej Ustawy o kierujących pojazdami będą wymagane specjalne uprawnienia dla kierujących pojazdami przewożącymi wartości pieniężne, przedmioty wartościowe i niebezpieczne.

Już od 19 stycznia 2014r., zgodnie z art. 110 Ustawy o kierujących pojazdami z dnia 5 stycznia 2011r. (Dz. u. nr 30 poz. 151) wchodzi w życie przepis nakładający na wszystkich kierowców przewożących wartości pieniężne albo inne przedmioty wartościowe lub niebezpieczne obowiązek posiadania stosownych zezwoleń do kierowania pojazdem.

Jednym z warunków uzyskania zezwolenia jest ukończenie kursu z zakresu techniki i taktyki jazdy w uprawnionym Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy stopnia wyższego.

Bardzo krótki okres jaki pozostał na uzyskanie uprawnień oraz ustawowe ograniczenie liczby uczestników na kursie (maksymalnie 12 osób w jednym ośrodku podczas jednego dnia) stwarzają ryzyko, że kierowcy nie zdążą otrzymać zezwoleń na czas. Mała liczba uprawnionych ośrodków oraz czas potrzebny na skompletowanie dokumentów (badania lekarskie i psychologiczne) i wydanie przez wydział komunikacji zaświadczenia, stanowią dodatkowe ograniczenie.

Zwracając uwagę na tę kwestię, jednocześnie zapraszamy do odbycia kursu w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy stopnia wyższego MotoPark w Kamieniu Śląskim.

Źródło: www.grupaautomaster.pl